هنرستان صنعتی ماندگار ابوذر اداره آموزش و پرورش ناحیه 1 استان اصفهان

  

"هیچ ثروتی چون عقل و هیچ فقری چون جهل و هیچ میراثی چون ادب و هیچ پشتیبانی چون مشورت نخواهد بود."

امام علی(ع)

۱۴ تمرین عجیب برای مغز که شما را باهوش‎تر می‎کند!

آیا برای تقویت قدرت مغز و حافظه تمرینی وجود دارد؟ در این مقاله می‌خواهیم 14نمونه از تمرین‌های عجیب را به شما معرفی کنیم. می‌توانید از این‌ تمرین‌ها برای پرورش قدرت مغز و حافظه‌ی خود استفاده کنید. اگر مغز شما چیزهای جدیدی را تجربه کند که حس فیزیکی (بینایی، شنوایی، بویایی و لامسه) را با حس عاطفی ترکیب کند، سالم و قوی باقی خواهد ماند؛ چراکه در این صورت، بین نواحی مختلف مغز ارتباطاتی شکل می‌گیرد که باعث تولید سلول‌های عصبی طبیعی می‌شود. این سلول‌ها بر قدرت حافظه، تأثیر شگفت‌انگیزی دارند و سلول‌های پیرامون را قوی‌تر می‌کنند تا در برابر اثرات افزایش سن مقاوم‌تر شوند؛ مثلاً با انجام کارهای ساده‌ای نظیر مسواک‌زدن با دست غیرغالب، می‌توانید باهوش‌تر از قبل شوید. ما چهارده تمرین به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید با انجام آن‌ها هوش و حافظه‌ی خود را تقویت کنید.

۱. با دست غیرغالب مسواک بزنید

تحقیقات دانشمندان نشان داده است اگر هنگام مسواک‌زدن از دست غیرغالب، مثل دست چپ برای راست‌دست‌ها، استفاده کنید، قسمت‌هایی از قشر خارجی مغز که اطلاعات لمسی را از دست دریافت می‌کنند، به‌سرعت و به میزان زیادی گسترش می‌یابند. استفاده از دست غیرغالب برای انجام کارها باعث فعال‌شدن قسمت مخالف مغز می‌شود.

تمرین برای مغز: هنگام مسواک‌زدن، با دستی خمیردندان و مسواک را بگیرید که معمولاً از آن استفاده نمی‌کنید.

۲. هنگام صبح و بعد از بیدارشدن، از انجام کارهای تکراری پرهیز کنید

ادامه مطلب...

توصیه های بهداشتی برای موفقیت در امتحان

هر جا صحبت از امتحان به میان می آید استرس هم از راه می رسد و همه را گرفتار خود می کند، زیرا امتحان کوچک و بزرگ نمی شناسد و در هر سن و مقطع و موقعیتی همه را می ترساند. امتحانات مدرسه، دانشگاه، آزمون استخدامی، کنکور دانشگاه، امتحان رانندگی و... و هر چه اسم امتحان دارد با دلهره و اضطراب همراه است. جالب اینکه امروزه نه تنها دانش آموزان دچار استرس می شوند، بلکه والدین آنها نیز در فصل امتحانات روزهای پراسترسی را تجربه می کنند. به خصوص پدر و مادرهای جوان که فرزندشان دوره دبستان و راهنمایی را می گذراند، آن قدر دلهره دارند که گویی خودشان باید پشت میز مدرسه و در جلسه امتحان حضور یابند. شاید بیشتر این نگرانی ها و استرسهای والدین به خاطر رقابتهای تنگاتنگ بین دانش آموزان باشد و یا مقایسه فرزندان با هم سن و سالان و دختر همسایه و پسر خاله موجب تشدید دلواپسی ها شود.

ادامه مطلب...

کارهای فردا را بنویسید تا سریع‌تر بخوابید!


به نقل از تک‌تایمز، بسیاری از مردم هر شب سخت به خواب می‌روند. محققان دانشگاه "بایلور"(Baylor) تگزاس آمریکا دریافته‌اند که نوشتن 5 دقیقه‌ای کارهای روز بعد قبل از خواب می‌تواند به افراد کمک کند تا سریع‌تر بخوابند.

در یک دنیای سریع، بسیاری از مردم به سختی می‌خوابند، زیرا بسیاری از مسائل در مورد کار و زندگی هنگام خواب از ذهنشان عبور می‌کند. با توجه به محققان یک مطالعه جدید، بسیاری از این مسائل، نگرانی‌هایی در مورد کارهایی هستند که هنوز انجام نشده‌اند.

محققان 57 داوطلب را در یک آزمایشگاه کنترل خواب، 5 دقیقه قبل از خواب نظارت کردند. بعضی از آنها را مجبور کردند در مورد کارهایی که در طول روز انجام داده بودند، فکر کنند، در حالی که از دیگران خواسته بودند که فهرستی از کارهای روز آینده را بنویسند.

ادامه مطلب...

درس بخوانید حتی وقتی دلتان نمی‌خواهد!

درس بخوانید حتی وقتی دلتان نمی‌خواهد!

♦ با نشستن پشت میز مطالعه یا به دست گرفتن کتاب و تظاهر به درس خواندن در حالی که سرگرم فکر و خیال هستیم، ممکن است بتوانیم اولیا را گول بزنیم، اما خودمان را نمی‌توانیم. فقط با این رفتار به ناخودآگاهمان یاد می‌دهیم متعهد نبودن چندان هم بد نیست!♦ از این روزها، زیاد در پیش خواهیم داشت؛ روزهایی که تمایل چندانی به درس خواندن نداریم؛ روزهایی که حس می‌کنیم «چه فایده؟»، «که چی؟»

♦ هر گاه علاقه‌‌تان به درس کم شد، هر وقت احساس می‌کنید انگیزه‌ی کافی برای درس خواندن ندارید، هر وقت احساس می‌کنید حس درس خواندن ندارید، به خودتان مرخصی بدهید! به خودتان بگویید: من این استراحت و تفریح را به خودم می‌دهم تا با تمرکز و آمادگی بیش‌تری به درس خواندن بپردازم.

♦ برای مرخصی‌تان برنامه و مدت‌زمان مشخص تعیین کنید. می‌توانید از خانواده کمک بگیرید و برنامه‌ای با آن‌ها طرح‌ریزی کنید. زمانی که به درس بازگشتید، به‌راستی درس بخوانید. خواهید دید اعتمادبه‌نفس مضاعفی دارید و حس سرافرازی به شما دست خواهد داد.

اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، هنرستان صنعتی ابوذر

1- مدیریت هنرستان : 32330119           

 2- معاونت فنی هنرستان : 32330545

3- معاون آموزشی ساختمان شماره 1 : 32330924    

4- معاون آموزشی ساختمان شماره 2 : 32367900

5- معاونین اجرایی : 32330472