هنرستان صنعتی ماندگار ابوذر اداره آموزش و پرورش ناحیه 1 استان اصفهان

  

"هیچ ثروتی چون عقل و هیچ فقری چون جهل و هیچ میراثی چون ادب و هیچ پشتیبانی چون مشورت نخواهد بود."

امام علی(ع)

پیام تکمیلی

برای اعلام نتیجه با نام کاربری ( کد ملی ) و رمز عبور به سامانه قسمت اعلام نتایج آزمون ورودی مراجعه نمایید .

ورزش چگونه بر مغز انسان تاثیر می گذارد؟

مطالعات بسیاری در زمینه‌ی ارتباط بین ورزش و سلامت روان انجام شده است که نتایج همه‌ی آن‌ها به ما انگیزه‌ی بیشتری برای حرکت به‌سمت ورزش می‌دهد. ورزش از راه‌های مختلفی روی مغز تاثیر می‌گذارد. فعالیت‌های ورزشی موجب افزایش ضربان قلب می‌شوند و اکسیژن بیشتری را به مغز می‌فرستند. این فعالیت‌ها همچنین موجب آزاد شدن هورمون‌هایی می‌شوند که تاثیر مثبتی روی رشد سلول‌های مغزی دارند.

ورزش همچنین ازطریق تحریک رشد ارتباطات جدید بین سلول‌های عصبی در بسیاری از مناطق مهم مغز موجب تقویت انعطاف‌پذیری مغز می‌شود. پژوهش‌های انجام‌شده در دانشگاه کالیفرنیا نشان داده‌اند که ورزش موجب افزایش فاکتورهای رشد در مغز می‌شود و این امر تشکیل ارتباطات عصبی جدید را در مغز آسان‌تر می‌کند.

ادامه مطلب...

۹ روش فوق العاده و شگفت انگیز برای درس خواندن

بسیاری از دانشجویان از همان دوران ابتدایی به دنبال شیوه صحیح یادگیری و درس خواندن بوده اند و از شیوه هایی مانند حفظ کردن گرفته تا حبس کردن خود در یک اتاق. ولی در اینجا شیوه های موثری برای مطالعه آورده شده است. 

تغییر متناوب مکان مطالعه و درس خواندن:

اگرچه بسیاری از دانشجویان به مطالعه در کتابخانه شدیدا معتقد هستند، اما دانشمندان علم ادراک بر این باورند تغییر متناوب محیط مطالعه برای یادگیری بسیار موثر است. چرا که حافظه انسان بر اساس موقعیت و مکان شکل میگیرد در نتیجه تغییر محیط مطالعه، میزان به خاطر سپردن چیزهایی که یاد گرفته اید را افزایش خواهد داد.

ادامه مطلب...

توصیه های روز کنکور

روز کنکور

* حتماً صبحانه‌ی کامل و مقوی بخورید تا انرژی کافی داشته باشید.

* زمان حرکت خود را طوری تنظیم کنید که ترافیک و مشکلات احتمالی در راه را هم در نظر گرفته باشید، دیر رسیدن سرجلسه کنکور اضطراب شما را افزایش می‌دهد.

* با خود حتماً‌ دو مداد نرم، تراشیده شده، پاک‌کن، یک بطری آب و یک شکلات به همراه داشته ‌باشید،‌ سعی کنید سر جلسه از یک ساعت مچی عقربه‌دار برای تنظیم وقت استفاده کنید.

* این احتمالات را در نظر بگیرید که محیط امتحان شما ممکن است گرم، سرد، پرسروصدا ، با میز نامناسب و یا .... باشد و این را بدانید که این‌ها مشکلات کوچکی هستند و نمی‌توانند تأثیری در نتیجه‌ی تلاش یک داوطلب موفق بگذارند و البته ممکن است حوزه‌ی امتحانی شما از هر نظر مناسب باشد.

 

ادامه مطلب...

توصیه های دو هفتــه مانده به کنکور

نکات زیر توصیه های بسیار مهمی است که عدم آگاهی اکثریت داوطلبان از این نکات، باعث شده تا آنان نتوانند در حد شایستگی خود نتیجه هایی به دست آورند. بنابراین به شما توصیه می کنیم این مطالب را با دقت بخوانید.

در هفته‌‌ی اول آن بهتر است:

* هر شب به مدت چند دقیقه تمام کارهایی را که در جلسه‌‌ی کنکور انجام خواهید داد را با خودتان مرور کنید، یعنی همان شیوه‌‌ی مدیریت زمان؛ این‌‌کار باعث می‌شود عادت‌‌های لازم در جلسه‌‌ی کنکور ملکه‌‌ی ذهن‌‌تان بشود.

* خواب شبانه‌‌ی خود را تنظیم کنید یعنی حداکثر ساعت یازده شب بخوابید و صبح ساعت 6 از خواب بیدار شوید تا عادت خوابتان اصلاح شود.

* اگر عادت به صبحانه خوردن ندارید حتماً آن را اصلاح کنید یعنی هر روز یک صبحانه مقوی و کم حجم بخورید تا انرژی لازم را برای برنامه‌‌ی نیم‌‌ روزی داشته باشید.

ادامه مطلب...

مشاهده مطالب قدیمی تر...